Home » TOEFL iBT

TOEFL iBT

  • Öğrenciler, TOEFL iBT sınavına yalnızca aşağıda belirtilen tarihlerde ve sınav merkezlerinde girebilirler.
TOEFL iBT SINAV TARİHLERİTOEFL iBT SINAV MERKEZLERİMUAFİYET İÇİN GEREKEN NOT
Duyurusu daha sonra yapılacaktır.Türk Amerikan Derneği (Ankara)

Sınavlar kontenjan ile sınırlıdır.
En düşük 87 puan
  • TOEFL iBT sınavına girmek isteyen öğrencilerin, sınavdan en az 21 gün önce gerekli belgelerle birlikte şahsen İngilizce Hazırlık Programı’na (Elif Kantarcıoğlu, Doğu Kampus, N binası, CZ09 – phone: 290 1802) başvurmaları gerekir.
GEREKLİ BELGELER
-- Bilkent Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programı öğrencileri için TOEFL-iBT başvuru formunu indirmek için tıklayınız.
-- Çevrim içi kayıt onayı ve ETS kimliği de dahil olmak üzere kayıt özetiniz
-- Bilkent Öğrenci Kimliğinizin* aslı ve bir fotokopisi
-- Nüfus Cüzdanı veya Pasaportun aslı ve bir fotokopisi

* Bilkent Öğrenci Kimliğinizde taranmış bir fotoğrafınız bulunuyorsa (2013-14 akademik yılından önce verilen kimlikler), TOEFL iBT'ye girmek için İngilizce Hazırlık Programı’na başvurmadan önce Bilkent Kimliğinizdeki fotoğrafınızı Öğrenci İşlerinden değiştirmeniz gerekecektir.

Aday Öğrenciler için;
- Güncel bir vesikalık resim
- Bilkent Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programı öğrencileri için TOEFL-iBT başvuru formu formu indirmek için tıklayınız.
- Çevrim içi kayıt onayı ve ETS kimliği de dahil olmak üzere kayıt özetiniz
- Nüfus cüzdanı veya pasaport aslı ve bir fotokopisi
- Liseden öğrenci belgesi

Yukarıda sıralanan şartlar, halen Bilkent Üniversitesi’nde kayıtlı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve lisans programlarına devam etmeyi planlayan öğrenciler için geçerlidir. Lisansüstü programlara başvuran öğrenciler ile lisans programlarına başvuran uluslararası öğrenciler, buradan daha fazla bilgi edinebilirler.

Öğrenciler için hatırlatmalar:

1. Girmek istediğiniz sınava karar verin ve sınav tarihlerini kontrol edin; sınavdan en az 21 gün önce İngilizce Hazırlık Programı’na bilgi vermeniz gerektiğini unutmayın;

2. İngilizce Hazırlık Programı’na (Elif Kantarcıoğlu, Doğu Kampus, N binası, CZ09 – phone: 290 1802) şahsen başvurarak gerekli belgeleri teslim edin. İlişiği kesilmiş öğrenciler ya da Dışarıdan Hazırlanan İngilizce Hazırlık Programı öğrencileri, gerekli bütün belgelerin taranmış kopyalarını prep@bilkent.edu.tr adresine göndermelidirler. Öğrencilerin, sınavdan en az iki gün önce Elif Kantarcıoğlu’na başvurarak gerekli belgelerin asıllarını teslim etmeleri gerekir;

3. Sınav merkezine giderken aşağıdaki belgeleri yanınızda bulundurmanız gerekir:

  1. Çevrim içi kayıt onayı ve ETS kimliği de dahil olmak üzere sipariş özeti
  2. Bilkent Öğrenci Kimliği
  3. Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı ya da Pasaport

Sınav salonuna girerken yanınızda başka herhangi bir şey bulunduramazsınız.

4. Sınav gününde sınav günü fotoğrafınızı çektirmeyi unutmayın; sınav günü fotoğrafınız olmazsa, muafiyet süreciniz tamamlanamaz;

5. Sonuçlarınızın doğrudan Bilkent Üniversitesi’ne gönderilmesi için, kurum kodunu (TOELF iBT kurum kodu: 0620) ekleyerek sınav sonuçlarının alıcısını belirtin. Kurum kodu, sınav sonuçlarınızın doğrudan aşağıdaki adrese gönderilmesini sağlayacaktır:

Sayın Şerife Tokulluoğlu
Bilkent Üniversitesi Öğrenci İşleri Müdürlüğü
Merkez Kampus
Bilkent 06800
Ankara/Türkiye

Bilkent Üniversitesi, doğrudan öğrenciler tarafından sunulan sonuçları kabul etmez.

6. İngilizce Hazırlık Programı’nın güvenilirlik amacıyla sınav sonuçlarını inceleme, öğrencilere sınav verme, sınav sonuçlarının geçerliliğini kontrol etme ve şüpheli olduğu düşünülen sonuçları kabul etmeme hakları saklıdır.